VW

Zobrazené produkty

APR Cast Downpipe system 1,8 & 2,0 TFSI/TSI 4x4 Zobraziť väčšie

APR Cast Downpipe system 1,8 & 2,0 TFSI/TSI 4x4

APR-DPK0001

1 160,00 €

APR Cast Downpipe System (1. diel výfuku) 1,8 & 2,0 TFSI/TSI 4x4

Viac detailov

Detaily

APR Cast Downpipe System

APR s potešením predstavuje ultimátny liaty prvý diel výfuku "Cast downpipe system" pre nové motory 1,8 & 2,0 TSI s pohonom 4x4.

Výmena sériového prvého dielu výfuku za APR Cast Downpipe System je skvelý spôsob ako zvýšiť výkon vozidla. Zvýšenie výkonu je docielené vďaka odvodu výfukových plynov maximálnou rýchlosťou cez nízko turbulentný a z nerezovej zliatiny odliaty prvý diel výfuku. Navrhnutý a skompletizovaný bol priamo v APR a je vyrobený z prémiových materiálov. Využitím špičkových technológií sa dosahuje neporovnateľná kvalita a spoľahlivosť.

Vlastnosti:

- Navrhnutý a skompletizovaný priamo v APR

- T304L nerezová konštrukcia

- Zvarený technológiou TIG argónovým plynom so spätným odsávaním

- Presne odliata prvá časť z nerezovej zliatiny

- 80mm vstup s integrovanou prírubou lambda sondy

- Nízkoprofilová utesnená ohybná sekcia

- 76mm výstup s integrovaným držiakom

- 8mm držiak z T304L nerezovej ocele

- Zasúvacie spony bez obmedzujúcich prechodov

- Nízkoprofilový širokopásmový rezonátor

- Odliata príruba pre lambda sondu

- 300 komorový 100x100mm GESI katalyzátor

- OEM štýl spony

- Redukcia pre napojenie na sériový zvyšok výfuku

- Prechod na APR Stage 2 upgrade pre zákazníkov už vlastniacich APR Stage 1 je ZADARMO!!!


Sériový prvý diel výfuku sa skladá z menšieho výfukového vedenia s priemerom 63mm s niekoľkými záhybmi a reštriktívnym katalyzátorom. To všetko ústi v nie ideálny prietok výfukových plynov a k zníženiu výkonu. Inžinieri v APR urobili niekoľko krokov aby maximalizovali prietok výfukových plynov, zredukovali vyžarovanie tepla pod kapotu a eliminovali nechcené reštrikcie v jednom unikátnom balení, ktoré tento systém poskytuje.

Detaily jednotlivých komponentov:

APR Cast Downpipe výfukový systém je komplexné riešenie, pre sprostredkovanie maximálneho výkonu. Každý komponent bol navrhnutý a vyvinutý pre absolútne najlepší výkon, pevnosť, spoľahlivosť a kvalitu.

Odliaty nerezový prvý diel výfuku:

Tento výfukový systém sa skladá z pevnej z T304L nerezovej zliatiny odliatej hornej a spodnej časti, ktorá je navrhnutá pre maximálny prietok výfukových spalín a minimalizovanie vnútorných turbulencií. Odliatím vstupu boli APR inžinieri schopní vytvoriť úplne hladkú a vysoko priepustnú cestu cez ohyby, ktorú by konvenčnou výrobnou technikou nebolo možné docieliť. Vnútro vstupu perfektne padne na 80mm výstup z turbodúchadla a postupne sa zužuje bez ostrého prechodu pre docielenie maximálneho výkonu. Príruba pre namontovanie je integrovaná v odliatom prvom diely, pružná časť je zvarená technológiou TIG a jej hladká vnútorná plocha ďalej eliminuje nechcené turbulencie a víry.

S hrúbkou steny 2,55mm je prvý diel veľmi robustný a v porovnaní s tenkostennými výfukovými systémami vytvára skvele znejúci kovový zvuk. Odliate sekcie sa podrobujú procesu, ktorý ich očistí od všetkých nedokonalostí a zároveň sa tým zlepší vizuálna stránka povrchového prevedenia. Nakoniec sa všetky potrebné časti CNC opracujú pre zaručenie bezproblémovej montáže.

Pružná spojka:

APR Inžinieri požadovali OEM-style T304L nerezovú pružnú spojku, ktorá je kompletne utesnená s vlnitým vnútorným usporiadaním pre zlepšenie prietoku výfukových plynov a spoľahlivosti. Nízkoprofilový dizajn eliminuje problémy s nedostatkom miesta. Tak isto eliminuje aj problémy ako náchylnosť na predratie, chrastenie a praskanie, ktoré sa ukážu až po nejakej dobe používania.

Držiak:

Držiak je CNC obrobený z 8mm hrubého T304L nerezového materiálu. Jeho súčasťou sú zalisované čapy a navrhnutý bol tak, aby obstál v skúške časom. Držiak bol maximálne odľahčený, to však nemá žiaden dopad na jeho pevnosť. Montuje sa na prírubu, ktorá je na integrovaná v prvom diely výfuku. Obsahuje aj CNC obrobené podložky pre montáž na rôzne typy áut MQB platformy.

Stredový diel:

APR Downpipe výfukový systém sa vyznačuje prémiovým T304L nerezovým kovom, ktorý zaručuje excelentný vzhľad, pevnosť a odolnosť proti korózii. Potrubie je štandardného priemeru 76mm s 1,5mm hrubou stenou bez viditeľného zvaru.

Rúra je presne odrezaná na CNC laserovej rezačke s presnosťou na 0,25mm pre zaručenie perfektnej a bezproblémovej montáže. Každá takto odrezaná trubka je zbavená pilín a obrúsená, aby dostala vzhľad aký je hoden mena APR. Pri výrobe sa používa zváracia technológia TIG za použitia spätného odsávania argónu, čo zaručí najvyššiu kvalitu zvaru, maximálnu pevnosť a znovu perfektný vzhľad. Pre zmontovanie je použitý OEM-style spôn pre minimalizáciu miest, ktoré by mohli vytvárať nežiaduce turbulencie.

Spony:

APR inžinieri špecifikovali pre tieto potreby T304L nerezové spony s OEM dizajnom, ktorý eliminuje potrebu prírub. Použitím nízkoprofilového dizajnu môže byť výfukový systém umiestnený vyššie v stredovom tuneli s väčšou medzerou od cesty. Každá spona umožňuje bezturbulentný spoj a väčšiu presnosť, pretože rúrky na seba presne nadväzujú a nevytvárajú sa tak nepresnosti a dutiny ako u spojov so skrutkovacou alebo zasúvacou prírubou. Navyše spony nedeformujú steny rúr aby sa docielilo perfektného utesnenia, čo robí montáž a demontáž veľmi jednoduchou.

Príruba lambda sondy:

Keď APR Inžinieri navrhovali celý APR Cast Downpipe výfukový systém brali veľký ohľad na detaily a to vrátane malých prírub pre uchytenie lambda sond. Adaptér pre namontovanie lambda sondy je odliaty z T304L nerezovej zliatiny a dosadacia plocha je presne zaoblená pre perfektné umiestnenie na 76mm vedenie bez toho, aby nejaká jeho časť vyčnievala do vnútra rúry. To by mohlo ovplyvniť ideálne prúdenie spalín okolo lambda sondy a tým znížiť výkon motora. Tieto príruby sú privarené technológiou TIG k vedeniu výfuku za použitia spätného odsávania argónového plynu, aby sa zabezpečila perfektná hladkosť vo vnútri vedenia.

Katalyzátor:

APR inžinieri pre svoje potreby použili vysoko kvalitný a vysoko priepustný GESI železný 300 komorový katalyzátor, ktorý je ideálny pre preplňované motory. Počas testovania na motorovej brzde sa s týmto 100x100mm prevedením preukázala nulová stratu výkonu, práve vďaka ideálnym špecifikáciám katalyzátora.

Katalyzátor obsahuje patentovanú zmes drahých kovov a špeciálny tvar vnútorného usporiadania, ktorý pomáha znížiť emisie a zápach výfukových plynov, často známeho z bezkatalyzátorových prvých dielov výfuku. S ohľadom na výkon je katalyzátor usadený ďaleko od výstupu z turbodúchadla, čo redukuje nežiaduce turbulencie a znižuje vyžarovanie teplota výfuku pod kapotou. Vedľajší produkt použitia katalyzátora je redukcia hlasitosti čo robí celý systém príjemnejší na počúvanie aj pri dlhých cestách.

Rezonátor:

Širokopásmový zvukový rezonátor je použitý pre zníženie hladiny hluku. Nízkoprofilový valec z nerezovej T304L ocele obsahuje perforované vedenie obalené v T3 nerezovej vlne, okolo ktorej sú tlmiace sklené vlákna. Priamy priechodný dizajn udržiava vysokú rýchlosť odvodu výfukových plynov, minimalizuje turbulencie a ďalej tak prispieva k zvýšeniu výkonu. Obal tlmiča je brúsený pre atraktívny vzhľad.

Adaptér a tesnenie:

Jednoduchý a odnímateľný adaptér vyrobený z T304L nerezovej zliatiny sprostredkováva hladký prechod medzi APR Downpipe výfukovým systémom a sériovým zadným dielom výfuku, s ktorým je 100% kompatibilný. V balení sú oba adaptéry ako pre 2,0 TSI, tak aj pre 1,8 TSI. Súčasťou každého APR Cast Downpipe výfukového systému je aj originálne tesnenie, ktoré utesní spoj medzi výfukom a turbodúchadlom.

Cesta APR:


Vývojová fáza:

V minulosti spolupracovalo APR s ďalšími výrobcami vo vývoji a výrobe limitovanej škály výfukových systémov, avšak mimo priamy dohľad APR. Vzhľadom k týmto limitom a potrebám APR dodávať iba produkty tej najvyššej kvality, bez dlhých termínov dodania a s lepšou zákazníckou podporou sa APR rozhodlo investovať do vlastného výrobného programu. S vydaním tohto výfukového systému a ďalších obdobných, APR s potešením predstavuje ich prvý výfukový systém, ktorý bol kompletne navrhnutý a spracovaný priamo v APR.

Dizajn a vývoj začína použitím APR vlastných profesionálnych meracích nástrojov. Inžinieri v APR majú k dispozícii Romer Absolute rameno s integrovaným laserovým scanerom, FaroArm a Creaform 3D laser scaner pre naskenovanie okolitého prostredia okolo výfuku. Inžinieri tak skenujú vozidlá a vytvárajú 3D mapy prostredia pre budúce návrh výfukového systému v programoch PTC Creo 3.0 a ďalších CAD programoch.

Použitím APR vlastných 3D tlačiarní možno rýchlo vytvoriť prototypy pre vyskúšanie montáže priamo na aute. Správnosť návrhu je tak ľahko a rýchlo overená a ak je to potrebné, tak sa dajú urobiť ešte ďalšie zmeny. Akonáhle sa overia adekvátne medzery a montáž, zvlášť na miestach kde dochádza k pohybom komponentov, dôjde k vytvoreniu už reálnych prototypov pre konečné overenie montáže a bezproblémovú funkcie už v reálnej prevádzke.

APR využíva partnerov svetovej úrovne, ktorí sú zodpovední za výrobu jednotlivých komponentov, ktoré prekračujú možnosti kapacít APR. Úzkou spoluprácou s každým výrobcom, ktorému APR zasiela CAD modely, špecifikácie materiálov a ďalšie výrobné detaily, možno potom docieliť výroby tých najkvalitnejších produktov. Výsledkom je súbor unikátnych APR komponentov, ktoré čakajú na finálne opracovanie, zostavenie a kontrolu kvality priamo v novej hale APR.

Výroba, konečné spracovanie a zostavenie:

Výroba komponentov prebieha ako externe tak interne, avšak konečná montáž je vždy priamo v APR na ich výrobnej linke. Tým APR konštruktérov potom reže, brúsi a opracováva rúrky z prémiovej T304L nerezovej ocele pre každú strednú časť. Každá liata časť je poslaná do vibračnej vane plnej keramických kusov pre zahladenie a zbavenie sa výrobných nedokonalostí. Každý komponent je potom ručne očistený a pripravený na montáž.

APR výrobný experti potom k sebe zvaria jednotlivé komponenty pomocou technológie TIG a vytvoria tak atraktívne a kvalitné zvary. Pri každom zvare prebieha spätné odsávanie argónu pre zabezpečenie maximálne pevných a trvanlivých zvarov. Po tomto procese je APR Cast downpipe výfukový systém hotový a pripravený na odoslanie zákazníkom po celom svete.

Konečná kontrola kvality:

APR kladie veľký dôraz na zlepšenie kontroly kvality naprieč rôznymi produktovými radmi a ani výfukový program nie je výnimkou. Aby sa zabezpečilo, že systémy budú doručené v takom stave, akým sú prezentované, APR inžinieri urobili niekoľko krokov, ktorý zahŕňa rôzne techniky, ktoré sú nad rámec bežných priemyselných štandardov.

Metalurgické testovanie:

APR inžinieri vyžadujú kompletnú správu s každou várkou komponentov vyrobených externými dodávateľmi, aby sa uistili, že boli vyrobené z predpísaných prémiových materiálov, ako je T304L nerezová oceľ. To je navyše následne overené náhodne vybranými kusmi výrobkov, ktoré sú nezávisle overené.

Priestorové overenie:

Perfektný dizajn sa počíta len v prípade, že dodávateľ dodá komponenty presne podľa zadania. Aby sa overilo, že produkt zodpovedá zadaniu, APR inžinieri využívajú vlastné laserové skenovacie zariadenie. Tolerancie sú digitálne zmerané a výrobok touto kontrolou buď prejde alebo je vyradený.

Inštalačný proces:

Operovania v prostredí určenom pre presnosť a opakovateľnosť, APR výrobný experti majú iba malý priestor pre chybu počas konečnej zostavovacej fázy. Upínacie zariadenia, vytvorené priamo v APR sú umiestnené na zákazkovo vyrobených výrobných stoloch s extrémne plochou pracovnou doskou. Toto pracovné prostredie zabezpečuje najvyššiu úroveň kontroly kvality počas procesu montáže a je zárukou pre predídení výrobných a tvarových nepresností pri zostavovaní, ktoré sa ešte overujú na pôvodnej stolici.

Vizuálna kvalita:

Pri ručnej výrobe produktov priamo v APR sa berie obrovský zreteľ na kontrolu výsledných produktov. Komponenty sú vizuálne skontrolované, či netrpia nedokonalosťami a tie, ktoré neprejdú kontrolou sú vyradené. Produkty sú následne starostlivo zabalené a distribuované cez APR distribútorov k zákazníkom po celom svete.


Určenie:


Stage 2 informácie:

Pre najlepší výsledok zvýšenia výkonu APR odporúča úpravu Riadiace jednotky na fázu APR Stage 2. Tá je pre majiteľov APR Cast downpipe systému s už nainštalovanou úpravou APR Stage 1 ako upgrade zdarma. Upgrade na fázu Stage 2 bez APR Cast downpipe systému je za príplatok (informácie u dealera).

Recenzie a hodnotenie

Zákazníci zatiaľ nenapísali komentár ku tomuto produktu.

Napísať hodnotenie

APR Cast Downpipe system 1,8 & 2,0 TFSI/TSI 4x4

APR Cast Downpipe system 1,8 & 2,0 TFSI/TSI 4x4

APR Cast Downpipe System (1. diel výfuku) 1,8 & 2,0 TFSI/TSI 4x4

Napísať hodnotenie

30 podobných produktov v rovnakej kategórii: