ŠKODA

Zobrazené produkty

APR Turbo Muffler Delete 1.8/2.0 TSI/TFSI Škoda Octavia RS, VW Golf 7 R GTI Performance, AUDI A3 S3 TT, Seat Leon FR Cupra Zobraziť väčšie

APR Turbo Muffler Delete 1.8/2.0 TSI/TFSI Škoda Octavia RS, VW Golf 7 R GTI Performance, AUDI A3 S3 TT, Seat Leon FR Cupra

APR-MS100097

190,00 €

APR Turbo Muffler Delete kit pre motory 1.8/2.0 TSI/TFSI MQB EA888

Viac detailov

Detaily

APR Turbo Muffler Delete kit

APR s potešením predstavuje nereštriktívne vedenie s odstránenou pulzačnou komorou "Turbo Muffler Delete" pre nové motory 1,8 a 2,0 TSI vybavené IHI turbodúchadlom.

Až príliš často musia sériové komponenty obetovať výkonnostné charakteristiky v snahe osloviť široké spektrum zákazníkov. Kým automobilový nadšenci chcú rýchle reakcie na plynový pedál, vyšší výkon a lepši zvuk, bežní zákazníci sa týchto vlastností radi vzdajú kvôli kľudnejšej jazde a nižšej cene. V prípade sériového IHI turbodúchadlá je tlmič pulzov (turbo muffler) umiestnený na výstupe kompresorovej časti turbodúchadla a je navrhnutý tak, aby znížil hlučnosť v motorovom priestore.

APR Turbo Muffler Delete nahrádza sériový tlmič pulzov priamym, neprerušovaným vedením z CNC opracovaného a poanodizovaného hliníka. Pre zabezpečenie správneho utesnenia APR inžinieri zvolili dvojaký postup. Viton tesnenie tesní dosadaciu plochu medzi obalom pre tlmič a tlmičom. Gumený "O" krúžok utesní vonkajšiu plochu obalov . Po zoskrutkovaní dielu vznikne prime vedenie s neprerušenou dráhou pre prúd vzduchu z turbodúchadla.

APR vs. sériový diel:

Vysvetlenie APR 2-dielnej konštrukcie:

Ako je tomu pri všetkých vyrábaných dieloch, ani dodatočným opracovaním nie je možné vyrobiť dve úplne rovnaké súčiastky. V prípade puzdra pre telo Turbo Muffler-a ide o vzdialenosť medzi spodnou a hornou časťou, ktorá sa líši od turba k turbu. Prijateľný rozsah nameraných vzdialeností je známy ako tolerancia. Menovitá vzdialenosť medzi hornou a dolnou častou upevňovacích bodov Turbo Muffler-a je približne 51 mm. Tolerancia na túto časť môže byť +/- 0.5mm alebo viac. To znamená, že niektoré puzdro pre teleso Turbo Muffler-a bude až 51.5mm vysoké, zatiaľ čo iné môže byť vysoké len 49.5mm.

Vzhľadom na to, že vzdialenosť medzi hornou a dolnou častou puzdra sa líši na každom turbodúchadle, 1-dielná konštrukcia Turbo Muffler-a bude vždy buď príliš dlhá alebo príliš krátka. V systémoch, ktoré sú príliš vysoké, sa bude telo Turbo Muffler-a dotýkať dna, ale nebude sa dotýkať hornej dosadacej plochy, čo vytvára nedokonalé tesnenie a potenciál pre únik "boost-u" (tlaku). V prípade, že telo Turbo Muffler-a je príliš krátke, bude systém síce v hornej časti tesniť, ale ponechá malú medzeru v dolnej časti, čím je potlačený účel tejto časti, ako je znázornené na nižšie uvedenej schéme.

APR je 2-dielna konštrukcia rieši tento problém nastaviteľnou výškou dizajnu. Kým 2-dielna konštrukcia je zložitejšia a drahšie na výrobu, je to jediný spôsob ako zabezpečiť presný rozmer a dokonalé utesnenie. APR poskytuje tesnenie Viton, ktoré je umiestnené v spodnej časti puzdra Turbo Muffler-a. Kryt Turbo Muffler-a ja následne priskrutkovaný na puzdro a spolu s továrenským tesnením tak vytvoria dokonale tesnú zostavu. Ďalším krokom je zaskrutkovanie strednej časti do požadovanej hĺbky, stlačením tesnenia Viton je zaistené za každých okolností nepriepustné spojenie aj v spodnej. Na túto časť sa následne nasadí hadica. Napätie z tesného spojenia bráni v samovoľnom uvoľnení tejto hadice. Súčasťou je aj lepidlo Loctite, ktoré poskytuje zvýšenú bezpečnosť voči nežiadúcim pohybom hadice. Takto nainštalovaný Turbo Muffler Delete zaistuje hladkú, utesnenú a bezturbulentnú cestu pre vzduch stlačený v dúchadle.

Určenie:

Recenzie a hodnotenie

Zákazníci zatiaľ nenapísali komentár ku tomuto produktu.

Napísať hodnotenie

APR Turbo Muffler Delete 1.8/2.0 TSI/TFSI Škoda Octavia RS, VW Golf 7 R GTI Performance, AUDI A3 S3 TT, Seat Leon FR Cupra

APR Turbo Muffler Delete 1.8/2.0 TSI/TFSI Škoda Octavia RS, VW Golf 7 R GTI Performance, AUDI A3 S3 TT, Seat Leon FR Cupra

APR Turbo Muffler Delete kit pre motory 1.8/2.0 TSI/TFSI MQB EA888

Napísať hodnotenie

30 podobných produktov v rovnakej kategórii: