SEAT

Zobrazené produkty

VWR Monoblock brzdový kit 6-piestové strmene 360x32mm Seat Leon 5F Volkswagen Racing - Červené

VWR65G7RED

3 225,00 €

Monoblock Big Brake Kit 6-piestové strmene a 360x32mm kotúče - Volkswagen Racing

Určené pre VW GOLF mk7 a všetky ostatné vozidlá postavené na platforme MQB

Viac detailov

Detaily

Volkswagen Racing Monoblock Big Brake Kit

Jediný brzdový kit exkluzívne vyvinutý pre VW Golf / Scirocco a ďalšie vozidlá, ktoré zdieľajú rovnakú MQB platformu. Monoblock Big Brake kit prináša najvyššiu úroveň brzdnej technológie pre vozidlá koncernu VW AG, ktorým navyše pridáva vzhľad a brzdný účinok športového auta. Ľahká monoblock konštrukcia je väčšinou vyhradená len na účely motoršportu a brzdových kitov tej najvyššej špecifikácie, kde je v maximálnej miere kladený dôraz na pevnosť a ľahkosť. VWR RacingLine brzdový kit poskytuje autu exkluzívny vzhľad a perfektný brzdný účinok. Oveľa väčšie plávajúce brzdové kotúče a plocha platničiek, zvládajú ďaleko väčšie tepelné namáhanie, čím znižujú efekt vädnúcich bŕzd, zatiaľ čo pevné strmene a pancierované hadice redukujú tepelnú rozťažnosť, a zaisťujú tak presné reakcie brzdičov na zošliapnutie brzdového pedálu za všetkých podmienok.

Vzhľadom k potrebám brzdového kitu, ktorý by vydržal extrémne namáhanie počas okruhových pretekov a bol by cenovo dostupný a spoľahlivý, sa VWR Racingline spojilo s partnermi Caparo AP Braking a spoločne tak vyvinuli tento brzdový kit, ktorý všetko uvedené spĺňa.

Je veľmi dôležité mať brať na vedomie, že tento kit bol vyvíjaný exkluzívne pre VW Golf Mk5/6/7 platformu. Na rozdiel od ostatných kitov, ktoré musia padnúť na mnoho rozdielnych modelov rôznych značiek, bol u tohto kitu braný veľký zreteľ na perfektnú spoluprácu s originálnym VW brzdovým valcom a servo systémom v týchto autách, aby sa zabezpečila maximálna citlivosť a progresívny chod brzdového pedálu. Mnoho brzdových kitov má zlú odozvu na brzdový pedál, robia tak auto veľmi ťažkým na ovládanie pri bežnej jazde a neumožňujú dobré dávkovanie brzdnej sily. VWR brzdový kit všetky tieto problémy vyriešil.

Ľahké, pevné a pretekmi overené:

Kým VWR brzdový systém samozrejme primárne ponúka dramatické zlepšenie brzdnej sily, ďalším dôležitým benefitom, ktorý zlepšuje jazdné vlastnosti je nižšia hmotnosť neodpruženej hmoty. Originálny brzdový systém s 312x25mm kotúčmi váži 15kg (pri RS, R a GTI Performance je váha 340mm kotúčov dokonca ešte vyššia). V porovnaní s týmto je VWR brzdový kit veľmi ľahký, váži iba 13,1kg. Každý inžinier v motoršporte iste potvrdí zlepšenú akceleráciu, jazdný komfort a jazdné vlastnosti iba tým, že sa zníži hmotnosť neodpruženej hmoty.

Počas rokov brutálneho testovania na víťazných autách pri Volkswagen Racing Cup, sa VWR brzdový kit overil ako silný a spoľahlivý brzdový systém ako pre závodné určenie, tak pre bežnú cestnú premávku. Každý brzdový kit je vyrobený vo Veľkej Británii a spĺňa rovnaké štandardy na kvalitu ako originálne diely. Úplná kontrola kvality a testovanie sa vykonáva s cieľom zabezpečiť absolútnu kvalitu a spoľahlivosť. Pre aftermarketové brzdové systémy je takéto testovanie, ktoré zahŕňa okrem iného takmer milión cyklov ABS pulzov a ultra vysokotlakové testovanie skôr výnimkou.

VWR využíva v autách pre cestnú prevádzku úplne rovnaký brzdový kit ako v pretekoch Volkswagen Racing Cup. Pre potreby pretekárskych vozidiel sú vybrané tvrdšie brzdové platničky, ktoré zvládajú vyššie teploty. VWR si myslí, že pre overenie perfektných jazdných výkonov, spoľahlivosti a trvanlivosti neexistuje lepší spôsob ako roky strávené na závodnej dráhe.

VW Racing brzdový kit obsahuje:

- 6-piestové, extrémne ľahké, nízkoprofilové kované hliníkové brzdové strmene vyrobené z jedného kusu zliatiny

- 360x32mm dvojdielne, plávajúce chladené kotúče s drážkovaním

- Hliníkové stredy kotúčov

- Hliníkové držiaky strmeňov s logom VWR

- Pancierové brzdové hadice

- Športové brzdové platničky určené pre cestnú premávku

- Všetko montážne príslušenstvo

Krátke fakty:

- Pre 18" a väčšie kolesá

- Brzdové strmene navrhnuté priamo pre originálny brzdový valec

- Redukcia neodpruženej hmotnosti - celková váha 13,1 kg na jednej strane

- Strmene je možné objednať v 4 farebných prevedeniach: červené, modré, čierne a titánové

- Vyrobené vo Veľkej Británii


Strmene:

Hmotnosť originálneho strmeňa GOLF 7R - 7,15kg

Hmotnosť VWR monoblock strmeňa - 3,85kg

6-piestové predné brzdové strmene sú vybavené piestikmi nerovnakých priemerov, aby sa zabezpečilo rovnomerné rozloženie tlaku na celý povrch brzdových platničiek. Na rozdiel od mnohých iných brzdových kitov dneška, ľahké brzdenie v dennej prevádzke nebude mať za následok neuspokojivé brzdenie v štýle "nebrzdí / brzdí a nič medzi tým". To bolo dosiahnuté primárne prispôsobením špecifikácií brzdového strmeňa pre originálny brzdový valec a servo systém, takže sa zachovala perfektná citlivosť brzdového pedálu pri bežnej jazde. Aj napriek tomu sú tieto strmene schopné poskytnúť obrovskú brzdnú silu v prípade potreby napríklad pri extrémnej jazde na okruhu.

Strmene sú vykované z ľahkého hliníka a navrhnuté tak, aby poňali veľké brzdové platničky. Kovaná konštrukcia zabraňuje vnútornému pnutiu a pomáha tak v boji proti negatívnemu ohýbaniu strmeňov, takže sa zachováva stále rovnako rovnomerná distribúcia tlaku na platničky a obmedzujú sa tak prípadné vibrácie. Brzdové strmene majú navyše veľmi tenký profil, aby sa zachovala nízka hmotnosť a vytvoril sa dostatočný priestor pre kolesá. To všetko pri zachovaní veľkej štrukturálnej integrity a to aj za tých najnáročnejších podmienok.

Strmene sú k dispozícii v štyroch farebných prevedeniach, ktoré sú veľmi podobné originálnym odtieňom farieb na sériových brzdách a to v modrej, červenej a čiernej farbe s logom VWR alebo v titánovej farbe s logom R(GOLF).


Brzdové platničky a držiaky strmeňov:

Brzdové platničky pre cestné použitie sú dodávané s každým kitom. Avšak majú štandardnú veľkosť a vy tak nie ste viazaný iba na jeden druh, ale môžete si dosadiť akékoľvek Vami preferované platničky tejto veľkosti.

Dôležitou súčasťou VWR brzdového kitu sú držiaky strmeňov. Tieto pevné, ale zároveň ľahké hliníkové držiaky s Racingline logom zaistia pevné uchytenie strmeňov.


Brzdové kotúče:

Hmotnosť originálneho kotúča GOLF 7R - 10,6kg

Hmotnosť VWR kotúča - 9,5kg

Pre zamedzenie vednutia bŕzd boli zvolené podstatne väčšia 360x32mm dvojdielne drážkované kotúče s vnútorným chladením, ktoré dramaticky zlepšujú odvod tepla a zvyšujú tak brzdný účinok. Vnútorné chladenie efektívne odvádza teplo z kotúčov, zatiaľ čo drážky na povrchu odvádzajú uvoľnené plyny z rozžeravených platničiek. To všetko ďalej zlepšuje reakcie na zošliapnutie brzdového pedálu a zamedzuje vädnutiu. Dvojdielna konštrukcia kotúčov znižuje neodpruženú hmotnosť pomocou ľahkého hliníkového stredu kotúča. Táto technológia bola prevzatá z vrcholového motoršportu.


Brzdové hadice a "True-Loc" adaptéry pod kolesá:

VWR Brzdový kit obsahuje pár pancierových brzdových hadíc, ktoré ďalej zlepšujú efektivitu reakcie na zošliapnutie brzdového pedálu a zamedzujú vädnutiu bŕzd oproti flexibilnejším originálnym gumovým hadiciam. Gumové hadice majú tendenciu pri zahriatí zmäknúť a zväčšiť sa. To zhoršuje reakcie a "zmäkčuje" brzdový pedál. Pancierové hadice si uchovávajú svoje vlastnosti aj za extrémneho tepla pri opakovanom prudkom brzdení a poskytujú tak stále rovnaké citlivé dávkovanie bŕzd a tvrdosť pedálu.

Veľmi unikátna prednosť VWR brzdového kitu je dizajn adaptérov pre odsadenie kolies. Tieto adaptéry umožnia vytvoriť priestor pre väčšinu kolies rôznych typov. Bežný problém veľkých brzdových systémov je, že mnohé brzdové strmene sú jednoducho príliš veľké a tak je potrebné odsadiť kolesá týmito adaptérmi. Aj keď bol pri návrhu týchto brzdičov braný veľký ohľad na ich veľkosť, aby sa cez ne dali nasadiť originálne kolesá (18 "a väčšie), aj napriek tomu môže byť v niektorých prípadoch problém a koleso sa bude musieť odsadiť. VWR blokovacie adaptéry sú predávané samostatne a sú ponúkané vo veľkostiach 5mm, 7mm a 10mm.

"True-Loc"- každý adaptér tvarom svojej dosadacej plochy presne pasuje do dosadacej plochy kotúča a tým pádom sa zamedzí nechceným vibráciám alebo pohybu pri prudkom brzdení.


Určenie:

AUDI A3 8V (pre brzdy s kotúčmi 312x25mm a väčšie)

AUDI S3 8V

AUDI TT 8S

SEAT Leon Cupra 280

ŠKODA Octavia 3 1.8 TSI

ŠKODA Octavia 3 RS

VW Golf 7 GTI + Performance

VW Golf 7 R

Recenzie a hodnotenie

Zákazníci zatiaľ nenapísali komentár ku tomuto produktu.

Napísať hodnotenie

VWR Monoblock brzdový kit 6-piestové strmene 360x32mm Seat Leon 5F Volkswagen Racing - Červené

VWR Monoblock brzdový kit 6-piestové strmene 360x32mm Seat Leon 5F Volkswagen Racing - Červené

Monoblock Big Brake Kit 6-piestové strmene a 360x32mm kotúče - Volkswagen Racing

Určené pre VW GOLF mk7 a všetky ostatné vozidlá postavené na platforme MQB

Napísať hodnotenie

30 podobných produktov v rovnakej kategórii: